Pražský svaz zaštítil platformu Setka Cup

Pražský svaz zaštítil platformu Setka Cup, zápasová praxe s kvalitními soupeři, to je pro rozvoj hráčů to nejdůležitější, říká předseda Vojáček. Jeden z největších organizátorů event akcí ve stolním tenise v Evropě - společnost Setka Cup, oficiální zástupce této značky v České republice – společnost GAP & WOLF Events s.r.o. a Pražský svaz stolního tenisu podepsali v uplynulých dnech memorandum o spolupráci v projektu Setka Cup. Oficiální dokument uvádí, že smluvní strany se budou podílet na pořádání sportovních turnajových a tréninkových akcí ve stolním tenise v České republice, konkrétně v Praze. "Pro Setka Cup je to první oficiální partnerství této úrovně mimo území Ukrajiny. Naše spolupráce s Pražskou federací stolního tenisu bude mít pozitivní dopad na sportovní komunitu v České republice i Ukrajině obecně a posune tento krásný sport o level výše. Za naši společnost mohu říci, že jsme opět o krok blíže k cílenému rozvoji a popularizaci stolního tenisu v Evropě,“ uvedli organizátoři mezinárodních turnajů Setka Cup.

Memorandum je podepsáno na jeden rok s následnou opcí a zahrnuje řadu položek na podporu sportovců a propagaci stolního tenisu v ČR. „Rád bych poděkoval jménem Pražského svazu stolního tenisu za možnost být součástí tohoto projektu. Jsme poctěni a věříme, že naše spolupráce bude přínosem pro obě strany. Jednou z největších výhod je, že zásluhou tohoto projektu máme na dosah v našem městě nejen hráče z Prahy a okolí, ale i z celé České republiky. Ti mají příležitost hrát s kvalitními soupeři zápasy a připravovat se na sportovní soutěže, které zřizujeme i my, jako Pražský svaz stolního tenisu. Ne všem se poštěstí si zahrát zápasy s takovými špičkovými hráči, jako byl a stále je Jindra Panský, dvojnásobný medailista MS, nebo třeba Marek Čihák či Jarda Zlámal. Nemohu zapomenout ani na naše mladé pražské naděje Kryštofa Přídu nebo Davida Průšu. Plánujeme také do budoucna rozvíjet naši spolupráci i do dalších oblastí. Cítím, že projekt Setka Cup jde správným směrem a jsem rád, že je jeho součástí právě naše federace,“ řekl Miloš Vojáček, předseda Pražského svazu stolního tenisu. 

V květnu 2021 oznámili zástupci Setka Cupu otevření první pobočky v Evropské unii. V současné době hlavní město České republiky Praha hostí čtyři přípravné kempy stolního tenisu denně a má více než 170 registrovaných účastníků. "Jsem velmi poctěn, že se nám podařilo vytvořit takový projekt v České republice a je skvělé, že Pražský svaz stolního tenisu je jeho součástí. Jsem přesvědčen, že právě toto partnerství pomůže našemu projektu na mezinárodním poli být opět o kus lepším. Chtěl bych poděkovat panu předsedovi Miloši Vojáčkovi nejen za vstřícný a laskavý postoj při našich jednáních, ale i za jeho radost ze stolního tenisu obecně,“ poznamenal Michal Mezera, organizátor Setka Cupu v České republice. Platforma Setka Cup dnes sdružuje v oblasti stolního tenisu téměř 1000 sportovců v Evropě a pořádá více než 6500 zápasů měsíčně. Kromě samotné organizace event akcí směřuje své aktivity také do oblasti vzdělání i zábavy. Provozuje vlastní internetovou televizi, vydává zpravodajství ze světa sportu, připravuje zápasové recenze i píše či natáčí rozhovory s významnými sportovci.

 

 

Pražský svaz stolního tenisu z.s.
Zátopkova 100/2
160 17 Praha 6
IČ: 22716670
Bankovní spojení: 255081244/0300 Poštovní spořitelna

Vyrobil Jan Polzer 2016

TOPlist
od 26. července 2013
TOPlist